Maand lijst

Tag cloud

Ijsvogel in de Arkemheense polder

by Wouter van de Weerd 31. januari 2010 17:03

Yeah, mijn allereerste ijsvogel (in Nederland) op de foto kunnen zetten, en hoe! :-)

Toen ik vanochtend rond 11.30u bij het Kootwijkerzand wegreed, wilde ik eigenlijk meteen naar huis gaan. De foto's bekijken die ik gemaakt had, selecteren, bewerken en er een paar op mijn fotoblog zetten.
Maar al rijdende bedacht ik dat ik redelijk in de buurt van de Arkemheense polder bij Nijkerk was, waar ik vorig voorjaar vele hazen had gezien en gefotografeerd. En een stel hazen in een besneeuwd landschap leek mij ook erg fraai. Dus, op weg naar de polder.

Eerst maar eens een kijkje nemen bij de Zeedijk, daar zijn altijd wel een hoop vogeltjes bij het riet te zien, eenden en smienten enzo in het water, en wie weet een paar hazen in het land.
Dit keer zaten er vooral veel wilde eenden, een paar smienten en enkele wintertalingen in het water en op het ijs rondom het grote wak. Met een lekker zonntje in de rug en mijn toestel met 100-400mm lens op statief had ik al snel een paar leuke foto's:

Wilde eend bij Arkemheense Polder

 

Wintertaling bij Arkemheense Polder

Verderop in de polder zat een knobbelzwaan, ook wel een bijzonder gezicht zo in de sneeuw. Qua belichting gebruikte ik dit keer spotmeting, en daarbij was een compensatie van +1 2/3 stop nodig om alles echt wit te krijgen:

Knobbelzwaan bij Arkemheense Polder

Terwijl ik op de dijk terugliep naar de auto, zag ik even verderop een tweetal auto's bij een boerderij stilstaan en af en toe een klein stukje heen en weer rijden. Wat zou daar toch te zien zijn? Zo maar eens gaan kijken, eerst even een hapje eten in de auto...
Toen ik even later naar de auto's reed, stonden er intussen al 4 of 5, de meeste met duidelijk herkenbare enorme telelenzen uit het raam. Wat zou er toch voor bijzonders zitten?


Even later zag ik het: een ijsvogeltje!

Ik had direct het idee: tsjonge, zou ik nu één van de weinige ijsvogeltjes in Nederland zien?! Vorig jaar is de populatie al flink afgenomen door de strenge winter met veel ijs. En dit jaar ligt er al veel langer sneeuw en ijs, dus zou er nog een ijsvogeltje overblijven na deze winter?
Gelukkig zag ik op waarneming.nl dat er ook nu nog op diverse plaatsen in het land ijsvogels gezien worden, dus wie weet valt het mee. Laten we er het beste maar van hopen voor deze prachtige vogeltjes!

Intussen had ik, de auto kerend en achteraan de rij sluitend, redelijk zicht op het ijsvogeltje, dat druk aan vissen was in het slootje pal naast de weg. Er waren twee redelijk grote wakken waar hij constant in dook.
Toch zat ik er met 45m nog vrij ver vanaf, met mijn 100-400mm lens kon ik een aardige foto maken, maar hij was nog wel tamelijk klein in beeld:

IJsvogel (Alcedo atthis) in de sneeuw bij Arkemheense Polder

Steeds vloog hij tussen wat bomen, struikjes en een hek heen en weer, zo te zien niet gestoord door de vele auto's, lenzen en camera's. Af en toe kwam hij dus ook wat dichter bij mijn auto, waar ik mijn dikke winterjas als soort bonenzak op het raamkozijn had gelegd als steun voor mijn lens en camera. Met de sneeuw op de achtergrond kreeg ik hierdoor de kans deze fraaie tegenlicht foto te maken:

IJsvogel (Alcedo atthis) in silhouet tegen de sneeuw-achtergrond bij Arkemheense Polder

Even later reden de auto's voor mij een klein stukje door, omdat het ijsvogeltje wat verderop op een hek was gaan zitten. Geduldig reed ik ook een stukje door, en toen het vogeltje plotseling weer terugvloog naar zijn eerdere bomen zat ik ineens eerste rij! :-)

IJsvogel (Alcedo atthis) tegen een sneeuw-achtergrond bij Arkemheense Polder

 

IJsvogel (Alcedo atthis) tegen een sneeuw-achtergrond bij Arkemheense Polder

En al die tijd vloog het ijsvogeltje steeds weer het water in, om er vrijwel steeds weer met een klein visje uit te komen. Die werd dan lekker opgepeuzeld op één van zijn favoriete plekjes in een boom langs het slootje. En laat die boom nu net pal naast mijn auto, zo'n 7 meter van me af, gestaan hebben!
Mijn nette 'achteraan sluiten' had me nu dus -uiteindelijk- in de beste positie gebracht, en mijn grote wens - een ijsvogel van dichtbij op de foto zetten, liefst met visje in zijn bek- ging in vervulling!

IJsvogel (Alcedo atthis) met visje bij Arkemheense Polder

IJsvogel (Alcedo atthis) met visje bij Arkemheense Polder

IJsvogel (Alcedo atthis) bij Arkemheense Polder

Een klein half uurtje later had ik ruim 200 foto's gemaakt, waarbij ik heerlijk kon experimenteren met belichting (door de sneeuw en tegenlicht was er vaak een behoorlijke compensatie nodig) en compositie. Wetende dat ik zeker een paar prachtige foto's gemaakt zou hebben...

IJsvogel (Alcedo atthis) bij Arkemheense Polder

De hazen lieten zich daarna niet meer echt van dichtbij bewonderen (er zaten er wel genoeg, maar ver weg in de weilanden), maar na mijn ijsvogel-avontuur kon mijn dag niet meer stuk! :-)

 

Tags: , , , ,

Algemeen

Zonsopkomst in een besneeuwd Kootwijkerzand

by Wouter van de Weerd 31. januari 2010 10:38

Panorama van besneeuwd Kootwijkerzand

De winter blijft mij dit jaar inspireren... Omdat we nu zo'n lange tijd achter elkaar veel sneeuw en ijs hebben, geeft dit ook de mogelijkheid om naar diverse natuurgebieden te gaan en daar de landschappen, de vogels en de dieren eens in een heel andere, sneeuwwitte 'setting' te fotograferen.
Om me heen hoor ik diverse mensen die er wel genoeg van hebben, die verlangen al naar de zomer. Maar voor mij mag de tijd van auto sneeuwvrij maken en ruiten krabben nog wel even voortduren ;-)

Vandaag ben ik vroeg opgestaan, om de zonsopkomst in het besneeuwde Kootwijkerzand op de foto te gaan zetten. Helaas kostte het meer tijd dan gedacht om de auto sneeuwvrij te krijgen, en ook op de snelweg kon ik -samen met die paar andere vroege vogels- niet veel harder dan 70 km/u rijden vanwege de gladheid. Ook nu weer was het mooiste licht net een kwartier tot een half uur vóór de echte zonsopkomst, en daar was ik nu dus helaas net te laat voor...

Maar, ook met zon net boven de horizon en gebruikmakend van HDR om een mooie belichting te krijgen leverde het wel een paar mooie plaatjes op:

Zonsopkomst bij het besneeuwde Kootwijkerzand

 

Zonsopkomst bij het besneeuwde Kootwijkerzand

 

Gloeiende zonsopkomst bij het besneeuwde Kootwijkerzand

 

Nadat de zon echt opgekomen was, heb ik nog een tijd lekker rondgestruind (vrijwel in mijn eentje) door het mooie witte landschap. De volgende bultjes en eenzaam takje trokken zo mijn aandacht:

Structuren in het besneeuwde Kootwijkerzand landschap

En even verderop een beeld dat wat meer typisch is voor het Kootwijkerzand, met de duinen en boompjes daarop. Intussen kwamen de nieuwe sneeuwbuien er ook al weer aan, maar met het zonnetje in de rug gaf dit wel een mooi dramatische sfeer:

Het besneeuwde landschap bij het Kootwijkerzand

En goed bestede vroege ochtend dus, maar mijn lessen zijn wel: neem genoeg tijd om ergens te komen, en het mooie licht en de mooie lucht is er al vanaf een half uur vóór de daadwerkelijke zonsopkomst!

 

Tags: , ,

Algemeen

Beginnend voorjaar in Sandwijck

by Wouter van de Weerd 30. januari 2010 23:08

Eindelijk weer eens een dagje met de zon. De grijze, grauwe luchten waren verdreven en ondanks de sneeuw en kou kreeg ik al een klein beetje een voorjaarsgevoel.
Daarom ben ik samen met Carin en de fotospullen op pad gegaan, om te genieten van de warmte van de zon op het gezicht en het mooie heldere licht.

We zijn eerst naar landgoed Sandwijck gegaan, een klein maar mooi natuurgebied bij De Bilt. Op een andere blog had ik gelezen dat sneeuwklokjes al boven de sneeuw tevoorschijn kwamen, dat leek me wel een bijzonder gezicht.

We kwamen eerst langs een boom waar de laatste sneeuwresten weggebrand werden door het zonnetje. Met de strakblauwe lucht leverde dat de volgende foto op:

Verder doorlopend kwamen we bij een wat opener stuk land, met eromheen een rand van bomen en struiken. Bij een bepaald stukje daarvan waren er zeer veel vogeltjes actief heen en weer aan het vliegen op zoek naar wat lekkers. Helaas waren de puttertjes ons te snel af, waarschijnlijk bewogen we te snel of opvallend hun kant op. Maar deze lijster zat heerlijk in de zon te genieten:

Op het pad richting de parkeerplaats kwamen we -gelukkig- toch ook nog wat sneeuwklokjes tegen. Ze waren nog met net met hun kopjes boven de sneeuw uitgekomen, dus de bloem was nog niet echt herkenbaar. Maar met de huidige hogere temperaturen zullen ze wel snel verder de grond uit gaan schieten.

 

Nadat we het rondje over het landgoed voltooid hadden, wilden we nog wel een stukje lopen, het was zulk lekker weer. Daarom zijn we daarna naar Bunnik gegaan, naar landgoed Niënhof. Ook daar hebben we een heerlijk rondje gelopen, en kwamen we op een gegeven moment bij een bevroren watertje, bedekt met sneeuw. De zon zorgde door de schaduw van de bomen voor een mooi lijnenspel, en een rietpluim zorgde voor een aandachtspunt op de voorgrond:

Al met al was het een lekker dagje buiten, met een paar leuke foto's op de koop toe... :-)

Tags: , , ,

Algemeen

Welcome to BlogEngine.NET 1.6.0

by Administrator 24. januari 2010 00:00

If you see this post it means that BlogEngine.NET 1.6.0 is running and the hard part of creating your own blog is done. There is only a few things left to do.

Write Permissions

To be able to log in to the blog and writing posts, you need to enable write permissions on the App_Data folder. If you’re blog is hosted at a hosting provider, you can either log into your account’s admin page or call the support. You need write permissions on the App_Data folder because all posts, comments, and blog attachments are saved as XML files and placed in the App_Data folder. 

If you wish to use a database to to store your blog data, we still encourage you to enable this write access for an images you may wish to store for your blog posts.  If you are interested in using Microsoft SQL Server, MySQL, VistaDB, or other databases, please see the BlogEngine wiki to get started.

Security

When you've got write permissions to the App_Data folder, you need to change the username and password. Find the sign-in link located either at the bottom or top of the page depending on your current theme and click it. Now enter "admin" in both the username and password fields and click the button. You will now see an admin menu appear. It has a link to the "Users" admin page. From there you can change the username and password.  Passwords are hashed by default so if you lose your password, please see the BlogEngine wiki for information on recovery.

Configuration and Profile

Now that you have your blog secured, take a look through the settings and give your new blog a title.  BlogEngine.NET 1.4 is set up to take full advantage of of many semantic formats and technologies such as FOAF, SIOC and APML. It means that the content stored in your BlogEngine.NET installation will be fully portable and auto-discoverable.  Be sure to fill in your author profile to take better advantage of this.

Themes and Widgets

One last thing to consider is customizing the look of your blog.  We have a few themes available right out of the box including two fully setup to use our new widget framework.  The widget framework allows drop and drag placement on your side bar as well as editing and configuration right in the widget while you are logged in.  Be sure to check out our home page for more theme choices and downloadable widgets to add to your blog.

On the web

You can find BlogEngine.NET on the official website. Here you'll find tutorials, documentation, tips and tricks and much more. The ongoing development of BlogEngine.NET can be followed at CodePlex where the daily builds will be published for anyone to download.

Good luck and happy writing.

The BlogEngine.NET team

Tags: